ROWEROWE PRAWO JAZDY W TURZANACH Zakończenie roku szkolnego 2016/17 Nasz zdolny matematyk wyróżniony Sukces w Świetliku Szkolny konkurs talentów Dzień Matki Szkolny konkurs czytelniczy English Master Mistrz Matematyki dla klas III Dzień Dziecka Sukcesy w Kangurze Matematycznym Konkurs ortograficzny Gminny Konkurs Recytatorski Akcja "Oddaj zużyty telefon komórkowy" Wycieczka do Jura Parku Wielka Gra w Jaksicach Mateusz finalistą konkursu kuratoryjnego z matematyki Wspaniała zabawa w Family Parku I miejsce w Gminnym Konkursie Matematycznym III miejsce w Burzy Mózgów Święto Konstytucji 3 Maja Zajęcia z prof. Ciekawskim Zajęcia ekologiczne z okazji Dnia Ziemi Pierwszaki szukają zajączka Festyn Wielkanocny Burza mózgów Przygotowania wielkanocne w Turzanach Rekolekcje Wielkopostne Eko-Moda XV Gminny Konkurs Matematyczny Pierwszy Dzień Wiosny Kangur Matematyczny Liczby rządzą światem Świetlik Dyskoteka karnawałowa 4 - 6 WOŚP Jasełka Telefony alarmowe, nie dla zabawy Świąteczne przygotowania Lekcja z mistrzem Nick, Victoria Pomoc dla zwierząt Wyjazd do kina Konkursy przedmiotowe Pomóż i Ty Kujawskie warsztaty Andrzejki Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka Pierwszoklasiści dbają o zdrowie IV Powiatowy Konkurs Piosenki Religijnej w Jaksicach Dzień Chłopca w klasie szóstej Wybory do SU Festyn "POŻEGNANIE LATA" Lekcje z pedagogiem szkolnym Sprzątanie Świata Piknik ekologiczny w Karczynie Rozpoczęcie roku szkolnego

Wydarzenia 2016/2017

Wycieczka do Jura Parku

Wycieczka do Jura Parku w Solcu Kujawskim odbyła się 15.05.17r. Brały w niej udział dzieci z klasy I i II.
     Ścieżka dydaktyczna stanowi główną atrakcję całego obiektu. Mieliśmy możliwość odbycia wędrówki przez erę mezozoiczną czyli erę dinozaurów. Modele, które można podziwiać w Jura Parku wykonywane są  z niezwykłą dbałością o szczegóły oraz w zgodzie z najnowszymi odkryciami i standardami obowiązującymi w paleontologii. Wzdłuż ścieżki rozmieszczone są rekonstrukcje mezozoicznych gadów i płazów – wszystkie naturalnej wielkości. Najliczniej reprezentowane – ponad 100 – są oczywiście dinozaury ale równie ciekawie prezentują się gady ssakokształtne. Spacer poprzez kolejne okresy dziejów Ziemi pozwala uzmysłowić sobie różnorodność i niesamowitość tego zaginionego już świata. Ustawione wzdłuż ścieżki tablice prezentują ważniejsze wydarzenia z dziejów życia na Ziemi oraz liczne  fotografie środowisk roślinnych charakterystycznych dla ery dinozaurów.
   W kinie emocji mogliśmy zobaczyć historię powstania Wszechświata. To jedna z pierwszych polskich produkcji dokumentalnych, zrealizowanych w technologii 3D Stereo: 8 minut z Historii Wszechświata. Film, wykorzystując efekty specjalne oraz foto realizm, w interesujący sposób przedstawia dzieje materii od powstania Wszechświata, aż do momentu złożenia kości prehistorycznych zwierząt w ziemi krasiejowskiej.
     Braliśmy udział w warsztatach ,,Płukania złota’’. W specjalnie przygotowanych korytach z płynącą wodą,  posługując się misą oddzielaliśmy „cenny kruszec” od pozostałych osadów. Każdy uczestnik otrzymał foliowy woreczek z zapięciem, w którym może gromadzić ziarenka wypłukanego przez siebie „złota”. Po zakończonych zajęciach wręczane zostają certyfikaty poszukiwacza złota. Potem były lody i zabawa w parku rozrywki. Wróciliśmy do szkoły bardzo zadowoleni.

tekst i fot. B. Stawicka