ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021 (25.06.2021). III SZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY (22.06.2021r.) MAM TALENT (21.06.2021r.) AKTYWNE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO- SPŁYW KAJAKOWY ( KLASA III -21.06.2021) KONKURS PLASTYCZNO-LITERACKI "CO TY WIESZ O LEMIE?" ODWIEDZINY PRZEDSZKOLAKÓW (14 V 2021r.) DZIEŃ MATEMATYKI W KLASIE III (12.03.2021r.) KONKURS PLASTYCZNY "HIGIENA W DOBIE KORONAWIRUSA" ( grudzień 2020r.) XXVIII GMINNY KONKURS RECYTATORSKI OGÓLNOPOLSKI KONKURS NAUK PRZYRODNICZYCH "ŚWIETLIK" PROJEKT "BUDUJĘ, KODUJĘ, PROGRAMUJĘ" DZIEŃ DRZEWA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ (09.10.2020) DZIEŃ DRZEWA W KLASIE III (09.10.2020) WYCIECZKA DO MŁYNU WIEDZY W TORUNIU (02.10.2020) X ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA (02.10.2020) WYCIECZKA DO CENTRUM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ W BYDGOSZCZY "SPRZĄTANIE ŚWIATA"

Wydarzenia 2020/2021

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021 (25.06.2021).

25 czerwca nadszedł ten dzień, którego wielu z nas nie mogło się już doczekać. Po ciężkim roku nauki zdalnej nastąpił wyczekiwany pierwszy dzień wakacji….. Ale najpierw odbyła się uroczystość z okazji zakończenia roku szkolnego.

Tegoroczna uroczystość podzielona była na dwie części. Najpierw rok szkolny zakończył się dla uczniów klas I- III, a następnie dla klas starszych.

Dla uczniów kończących klasę I odbyło się również pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Turzanach.

Naszą uroczystość rozpoczęliśmy występem zespołu teatralnego pod kierunkiem p. K. Sebzdy- Wojciechowskiej. Występ skierowany był do naszych absolwentów i trafił głęboko w nasze serca.

Następnie, jak to co roku bywa Pani Dyrektor wraz z wychowawcami klas wręczyła rodzicom listy gratulacyjne , a wszystkim, którzy na to zasłużyli Świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody i stypendia. A było co wręczać ….. Łącznie w klasach 1-3 było prawie 20 wyróżnionych uczniów, a w klasach 4- 8 prawie 40, którzy zdobyli wysoką średnią i zapracowali na wyróżnienie. Niespodzianką okazały się stypendia ufundowane przez Radę Rodziców, otrzymali je uczniowie , którzy uzyskali średnią 5,00 i powyżej, jednakże nie otrzymali stypendiów ufundowanych przez Wójta Gminy Inowrocław Pana T. Kacprzaka. Te trafiły do najlepszych. Otrzymali je Ci uczniowie, którzy uzyskali najwyższe średnie. Byli to:

Maja Pietrasik z klasy VI – średnia 5,45

Przemek Róg z klasy VI – średnia 5,42

Maria Bachta z klasy IV – średnia 5,36

Alina Łaszkiewicz z klasy IV – średnia 5,27

Zuzanna Wożniak z klasy VI – średnia 5,25

Tegoroczną uroczystość wypełniły pożegnania. Pani Dyrektor pożegnała p. B. Głowacką , która po 30 pracowitych latach zdecydowała się przejść na emeryturę.

Nauczyciele oraz Rada Rodziców żegnali Panią Dyrektor, która także od września zmienia tryb pracy, kończy urzędowanie na stanowisku, jednocześnie pozostając w zakresie obowiązków nauczyciela j. polskiego i opiekuna biblioteki.

Nie był to koniec wzruszeń, kolejnych emocji – trochę śmiechu trochę smutku dostarczyli nam uczniowie klasy VII, którzy na wesoło żegnali naszych absolwentów. Ósmoklasiści z rozrzewnieniem w trakcie prezentacji wspominali młode lata spędzone w naszej szkole, przygody zabawne i wesołe, chwile które przeżyli wspólnie wraz z wychowawcą i , które na długo pozostaną w ich pamięci, gdy wyruszą zdobywać kolejne życiowe szczyty. Życzymy Wam szczęśliwej podróży w Waszej drodze, ósmoklasistom i wszystkim innym uczniom naszej szkoły życzymy udanych, wesołych i słonecznych, bezpiecznych wakacji. Zdobywajcie doświadczenia , odpoczywajcie by w pełni energii spotkać się ponownie we wrześniu.