ROWEROWE PRAWO JAZDY W TURZANACH Zakończenie roku szkolnego 2016/17 Nasz zdolny matematyk wyróżniony Sukces w Świetliku Szkolny konkurs talentów Dzień Matki Szkolny konkurs czytelniczy English Master Mistrz Matematyki dla klas III Dzień Dziecka Sukcesy w Kangurze Matematycznym Konkurs ortograficzny Gminny Konkurs Recytatorski Akcja "Oddaj zużyty telefon komórkowy" Wycieczka do Jura Parku Wielka Gra w Jaksicach Mateusz finalistą konkursu kuratoryjnego z matematyki Wspaniała zabawa w Family Parku I miejsce w Gminnym Konkursie Matematycznym III miejsce w Burzy Mózgów Święto Konstytucji 3 Maja Zajęcia z prof. Ciekawskim Zajęcia ekologiczne z okazji Dnia Ziemi Pierwszaki szukają zajączka Festyn Wielkanocny Burza mózgów Przygotowania wielkanocne w Turzanach Rekolekcje Wielkopostne Eko-Moda XV Gminny Konkurs Matematyczny Pierwszy Dzień Wiosny Kangur Matematyczny Liczby rządzą światem Świetlik Dyskoteka karnawałowa 4 - 6 WOŚP Jasełka Telefony alarmowe, nie dla zabawy Świąteczne przygotowania Lekcja z mistrzem Nick, Victoria Pomoc dla zwierząt Wyjazd do kina Konkursy przedmiotowe Pomóż i Ty Kujawskie warsztaty Andrzejki Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka Pierwszoklasiści dbają o zdrowie IV Powiatowy Konkurs Piosenki Religijnej w Jaksicach Dzień Chłopca w klasie szóstej Wybory do SU Festyn "POŻEGNANIE LATA" Lekcje z pedagogiem szkolnym Sprzątanie Świata Piknik ekologiczny w Karczynie Rozpoczęcie roku szkolnego

Wydarzenia 2016/2017

Festyn "POŻEGNANIE LATA"

W sobotę 24 września w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Turzanach wiele się działo. Najpierw w godzinach przedpołudniowych odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej. Walka była wyrównana i po wielu zmaganiach sędziowie wyłonili zwycięską drużynę, którą została reprezentacja Szkoły Podstawowej w Górze. Nasi reprezentanci zajęli zaszczytne II miejsce, natomiast III miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Orłowie, IV miejsce - Szkoła  Podstawowa w Tupadłach i V miejsce - Szkoła Podstawowaw Jaksicach.

Kolejną atrakcją tego dnia był Festyn, który zorganizowany został przez szkołę przy wsparciu Rady Rodziców  z okazji zakończenia lata. Chociaż okazja nieco smutna, to wszyscy zaproszeni i przybyli goście świetnie się bawili. Gośćmi imprezy byli pan wójt M. Karólewski oraz pani M. Makowiecka. Uczestnicy mogli obejrzeć pokaz patrolu saperskiego, który przyjechał do nas z Jednostki Wojskowej 1523 w Inowrocławiu, a który był reprezentowany przez panów: ST. Chorążego Radosława Balmowskiego oraz ST. Kaprala Sławomira Doruckiego. Poza tym festynowicze mogli miło spędzić czas podczas treningu zumby lub biorąc udział w licznych konkursach i zabawach zorganizowanych przez panie A. Kuras, A. Trzecką i M. Kałamaja. Stracone w ruchu kalorie łatwo można było uzupełnić korzystając z kawiarenki przygotowanej przez rodziców i posilając się pysznym domowym ciastem lub sałatką. Bardziej głodni mogli zakupić kiełbaski i zapiekanki.

Pobyt na festynie został uatrakcyjniony  przez pokaz walk Bractwa Wojowników „Kruki”, którzy trenowali także młodych wojowników.

W trakcie imprezy rozstrzygnięto konkurs na „Cudaka – Zwierzaka” wykonanego z warzyw. Zadanie nie było łatwe, gdyż młodzi artyści wykazali się ogromną kreatywnością i wszystkie cudaki były warte uwagi. Wyłoniono zwycięzców w dwóch kategoriach:

I miejsce Janek Kołodziejczak, klasa III

II miejsce Dominika Kałamaja, klasa III

III miejsce Łukasz Walczak, klasa III

Klasy IV- VI

I miejsce - Milena Harbat, klasa VI

II miejsce - Bartek Biernat, klasa VI

III miejsce - Ola Kazik, klasa IV

Największą atrakcją dla pociech dużych i małych okazał się dmuchany pałac i trampoliny, na których można było się  porządnie wyskakać. Licznie oblegane było także stoisko z loterią fantową. Głównym punktem imprezy było losowanie nagród głównych. Pierwszą nagrodę w postaci tabletu wygrała pani Zielińska. Druga nagroda -  Power bank, zestaw oświetlenia do roweru i super mysz trafiła w ręce pani Łuczak, a trzecia - głośniki, słuchawki oraz mysz powędrowały do pana Szachnowskiego.

Wszystkie fundusze uzyskane z imprezy przeznaczone będą na potrzeby szkoły. Organizator składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wsparli nasz cel i zaangażowali się w przygotowania. Dziękujemy i do zobaczenia już w przyszłym roku!