ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021 (25.06.2021). III SZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY (22.06.2021r.) MAM TALENT (21.06.2021r.) AKTYWNE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO- SPŁYW KAJAKOWY ( KLASA III -21.06.2021) KONKURS PLASTYCZNO-LITERACKI "CO TY WIESZ O LEMIE?" ODWIEDZINY PRZEDSZKOLAKÓW (14 V 2021r.) DZIEŃ MATEMATYKI W KLASIE III (12.03.2021r.) KONKURS PLASTYCZNY "HIGIENA W DOBIE KORONAWIRUSA" ( grudzień 2020r.) XXVIII GMINNY KONKURS RECYTATORSKI OGÓLNOPOLSKI KONKURS NAUK PRZYRODNICZYCH "ŚWIETLIK" PROJEKT "BUDUJĘ, KODUJĘ, PROGRAMUJĘ" DZIEŃ DRZEWA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ (09.10.2020) DZIEŃ DRZEWA W KLASIE III (09.10.2020) WYCIECZKA DO MŁYNU WIEDZY W TORUNIU (02.10.2020) X ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA (02.10.2020) WYCIECZKA DO CENTRUM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ W BYDGOSZCZY "SPRZĄTANIE ŚWIATA"

Wydarzenia 2020/2021

KONKURS PLASTYCZNO-LITERACKI "CO TY WIESZ O LEMIE?"

Konkurs plastyczno- literacki ,, Co Ty wiesz o Lemie?

W piątek 11 czerwca w SP w Górze odbyła się uroczystość z okazji rozstrzygnięcia Konkursu plastyczno-literackiego , upamiętniającego jednego z najbardziej znanych polskich pisarzy- Stanisława Lema. Konkurs zorganizowany był przez SP w Górze pod kierunkiem Anny Kowalskiej dyrektora szkoły oraz Beaty Malickiej , nauczycielki j. polskiego. Okazją do zorganizowania konkursu było stulecie urodzin pisarza.

Konkurs adresowany został do uczniów klas IV- VIII szkół podstawowych z terenu Gminy Inowrocław. Uczniowie klas IV- VI musieli wykonać pracę plastyczną inspirowaną książką S. Lema pt:,, Cyberiada’’, natomiast uczniowie starsi zobligowani zostali do napisania opowiadania twórczego inspirowanego również tym dziełem.

W konkursie naszą szkołę reprezentowały: Maja Pietrasik z klasy VI, która wykonała pracę plastyczną oraz Marysia Bandurska uczennica klasy VII.

Obydwie uczestniczki zdobyły nagrody : Marysia zajęła III miejsce, nagrodę zdobyła za opowiadanie pt: "Zbuntowane maszyny’’. Maja otrzymała wyróżnienie za pracę plastyczną. Nagrodami w konkursie była książka wydana dzięki wsparciu sponsorów. Książka ta zawierała nagrodzone opowiadania uczniowskie, a treść dopełniały prace plastyczne zwycięzców, stanowiąc niezwykłe ilustracje do futurologicznych opowiadań.

Uczestniczkom gratulujemy i zazdrościmy, bowiem nie każdy w tym wieku może pochwalić się książką z własnym opowiadaniem lub ilustracją! Gratulujemy inwencji, kreatywności i wyobraźni, życząc jednocześnie licznych pomysłów na przyszłość.